Çarşamba, Mayıs 14, 2008

Farkında mısınız?Arçelik Anneler Günü ilanını, görseli üzerinde "küçük" oynamalar yaparak yayınlayan Milli Gazete, bana bir zamanların Türkiye Gazetesi'ni hatırlattı. Yani yeni bir durum değil bu. Eski bir temayüldür, dini bütün medyamızın biz parçalanmışlara reva gördüğü. Onlar da ilanların üzerinde oynarlardı. Hiç unutmuyorum, Trakya tarafının altından girip üstünden çıkarak konut üreten "Demirkaya İnşaat"ın illüstrasyon reklam görselindeki havuz kenarında oturan mayolu kızlara sansür uygulamışlardı. Prova baskının üzerine pistoleyi dayayıp, çamura çevirmeyi göze alarak. O zamanlar firma "Tahrifat" davası da açmıştı. Sonuç? Tatlıya bağlanmıştı elbette. Sermaye her zaman galip gelir! Tıpkı bugünkü gibi...

Arçelik yetkililerinden ağır ayar alan Milli Gazete, ilanı yeniden ve müdahale etmeden yayınlamış. Madem geri adım atacaksın niye öne çıkarsın be şaşkın, diyesim geldi.
İşte etek- kol boyları uzamış, omuzlar itinayla kapatılmış Milli Gazete versiyonu ve orginal Arçelik Anneler Günü ilanı..

Hiç yorum yok :