Cumartesi, Aralık 04, 2010

Evlen benimle!

Ahir ömrümde bunu da gördüm ya bin şükürler olsun. Gerçi yaklaşık 30 sene önce annesini gönderip, babamdan beni resmen isteten garibanı, 28 sene önce diz çöküp evlenme teklif eden merhumu ve ilişkimizin yedinci senesinde tam ayrılmak üzereyken, "istersen evleniriz" diyen hıyarı saymazsak aldığım ilk ve en samimi evlenme teklifi sayılabilir.

İzah da edeyim bu mutlu günü. Bir zamandır second life'da yaşıyorum, bilen bilir. Uzun zamandır da sohbet ettiğim hatta eğlenip, keyif aldığım New York'lu bir kız var. 38 yaşında. Geçen yıl yarı önemli bir politikacıyla on yıldır sürdürdüğü evliliğini 5 yıldızlı bir skandala bağlayarak boşanma davası açtı.. Nekahat dönemini SL ile atlatmaya çalışıyor, bitmeyen dava yüzünden ve yerel basının ilgisi sebebiyle sokağa çıkamadığı için.

İşte bu kızımız geçen akşam - ki onlar için sabahın kör saati- aniden online oldu ve konuşmaya başladı. Onun aksanı hızlı konuştukça daha da anlaşılmaz oluyordu benim için ama, kurduğu cümleler içinde pek bir telaş vardı. Zaten boktan bir ingilizcem var (var denirse) sesinin tonundan "ağlıyorum saatlerdir, aman tanrım, hassiktir bu nasıl olabilir" gibi kelimecikleri de cımbızlayınca duruma müdahale ettim.

- easy babygirl.. i do not understand anything if u talk fast okay.. easy..
- u don't understand me?
- not at all
- okay. again. i watched a movie and i am still craying like a crazy..omg ranini!!!!
- which one? horror?
- nah! the stoning soraya m.
- so?
- would u marry me?
- what?? hunny u know i am totaly straight and i knew same here.. am i wrong?
- yes i am straight too is not about my choise is about your life. but don't worry. i am here and please go to milan immediately! right now! find david shine. i sent to u his address. look at your email. his my father. he will bring to u ny.. if u want we go to california and we got married then and there
- aham! hunny calm down.. there is no any recm in my country*not yet.
- not yet!!! i know but soon
- lol! ahahhahaa okay.. okay tell me what u know? can not be about only a movie?

3 yorum :

Adsız dedi ki...

yani???

ranini dedi ki...

@Yorum kutucuğuna adsız yorum bırakan diğer sersem

eğer anlatılan, paylaşılan hikayelerdeki gerçek isimleri bildiğini/tanıdığını düşünüyorsan ve ben zikretmediğim halde o isimleri zikretme merakındaysan yorumlarını "Adsız" bırakmamanı tavsiye ederim çünkü yayımlamıyorum.. bak, diğer adsız arkadaşın gibi "yani, mani?" tadında yorumcuklar bırakırsan yayımlıyorum. ama isim zikredeceksen, beni deşifre edeceksen ve zeki sorular soracaksan adını bahşedeceksin, yalan bile olsa bir isim seçeceksin.
böyle yani..
;)

emo666 dedi ki...

ne önemi var ki ismin abla yalan olduktan sonra? ha adsız, ha yalan isim. adsız belki adı?