Pazar, Ekim 31, 2010

Depresif Paparazzi Bildiriyor..

Hastayım. Ateşim var. Perşembe günü çok üşüdüm. Cuma gününden beri de rüzgarlı bayırda sigara içme tutkumun bedelini ödüyorum. Telefon hiç susmadan çalıyor. Evde cep telefonu çekmiyor. Konuşmak için bahçeye çıkmam lazım telefonu açmıyorum. Ev telefonundan arayanlarla idare ediyorum. Yani hiç kimseyle.. Ev telefonumdan sadece annem arıyor. Açmıyorum. Yine arıyor. Açıyorum.

- Efendim anne..
- Uyandırdım mı?
- Yok. Söyle..
- Uyu hadi, uyu.
- Söyle anne, uyumuyorum.
- Sesin niye öyle?
- Yeni uyandım ama uyandım artık söyle..
- Biliyor musun kim geldi?
- Kim geldi?
- Karolin geldi, Karolin!
- Karolin?? O kim?
- Ayol yok mu Kanal D'deki kadın, sarışın. O işte..
- Senin televizyon almıyordu Kanal D'yi?
- Uykuluk yemek için geldi.
- Of.. Dur bi toparlanayım uzun sürecek bu iş belli.. Ee.. Afiyet olsun. Gelsin. Yesin bana ne? Ayrıca gelmemiştir. Benzetmişindir.
- Ayol hadi ben benzettim, herkes mi benzetti? Geldi diyorum. Herkes geliyor buraya. Nerelerden kalkıp geliyorlar hem. Çok meşhur buranın uykuluğu, bilmezsin sen. Sabaha kadar kimler kimler geliyor. Zaten ben tanımadım. Millet bağırınca kavga var zannettim cama çıktım ben de sonra bakkal anlattı o zaman anladım o olduğunu. Haysiyetsiz kadın!
- Haysiyetsiz??
- Utanmadan eve sokturdu kendiniiii!! Bi de takmış koluna geziyor etrafta gecenin bir vakti! Yazıklar olsun.
- Ali de yanında mıydı??? Ahahahahhha yok artıııık!
- Benim burdan tam göremedim ama uzun boylu esmer bi adam vardı yanında. Yüksek bi araba böyle Hani Rahmetli Adnan'da vardı, aynısının siyahına binmiş.
- Hmmm.. Paparaziler büyük haber kaçırmış desene...
- Yatacak yerleri yok bunların yooook!
- Ay anne yapma kurban olayım yapma ya.. Ne işi var kadının niye Pangaltı'ya gelsin uykuluk yesin? Benzetmişinizdir de.. Çok ayıp olmuş artık her kim ise..
- Bütün herkes bağırdı arkasından yazıklar olsun dediler, kadınlar camlardan bağırdı avaz avaz hep.. Zor kaçtılar, kisi de arabaya bindi gitti.
- Off... Yazık değil mi ya, siz manyak mısınız abicim? Utanmadan bi de anlatıyor musun marifet gibi?
- Ben bişey yapmadım baktım öylece... Hatırlıyor musun, Ümmühan da Mustafa'nın dostunu bıçaklamıştı aynı böyle Karaköy İskelesi'nde..
- Nasıl hatırlayayım?
- Küçüktün sen hatırlamazsın ama anlatmadık mı sana?
- Anlattınız.
- Ama çocuklar olmuyor.
- Anlamadım?
- Ümmühanın bi kızı, iki de oğlu vardı. Cemile'nin iki kızı var. O kadın da rahmetli Hüsniye gibi aynısıı.. İsmet ne zaman üzerime yürüse rahmetli babanen beni korurdu o kadın gibi.
- Hasefe gibi.. Ee.. Ne alaka?
- Bilmiyorum artık! Baban da babasını bıçakla kovalamıştı hatırlıyor musun Kumbaracı Yokuşun'dan yukarı. Üst kattaki kadınla basmıştı babanen dedeni de sonra deden kahveye gelmiş. Baban ayağa kalkmamış. Deden de, "Artık büyüklere saygı gösterilmiyor mu?" diye bağırınca baban tezgahtan bıçağı kaptığı gibii..
- O hooo.. Uykuluktan girdik anılardan çıktık sabah sabah ama..
- Taksim'e çıkma sakın.
- O niye??
- Bomba patlamış. Canlı bomba sakın çıkma. Niye taşındın oraya ne güzel oturuyordun Etiler'de uzak uzak. Herşey Taksim'de oluyor senelerdir böyle bu bilmezmiş gibi gittin oraya..
- Aha.. Koskoca yaz dur dur da, kara kışta manik ol sen. Bir bu eksiktiiii..
- Ne dedin?
- Demedim bişey anlat sen annecim, dinliyorum..
.

2 yorum :

seloke dedi ki...

16 ekim gecesi annem bizimle vedalaştı.Acıları bitti, geçti gitti bu dünyadan. 21 aylık bir ayrılıktan sonra babamla yanyana yatıyorlar şimdi. Telefon eden de yok (babam), telefon edilen de (annem).

ranini dedi ki...

@seloke

başın sağolsun..